Klasik

Pera Müzesi’nin Pera Klasikleri konser serisi başlıyor!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 2023 yılını “Pera Klasikleri” adlı yeni bir klasik müzik serisiyle karşılıyor. Konser serisinin ilk konuğu Türkiye’nin en uzun soluklu rüzgar beşlisi Golden Horn Brass.

2004 yılında bakır üflemeli çalgıların yaygınlaşması ve tanınması amacıyla müzik yolculuğuna başladı. Haliç Pirinçüflemeli çalgı beşlisi, Pera Müzesiile ilgili Pera Klasiklerikonser serisinin ilk konuğu olarak 14 Ocak Cumartesi 19.30yılında müzikseverlerle buluşacak. “Pera’da Yeni Yıl”başlıklı konser, Mozart’tan Bizet’e, Verdi’den Rodriguez’e uzanan güçlü bir repertuardan oluşuyor.

2014 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Oda Müziği Topluluğu” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne layık görülen Golden Horn Brass, yurtiçi konserlerinin yanı sıra uluslararası değerli etkinliklerde de Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor. Topluluk, farklı aranjmanlarla güçlü bir klasik müzik repertuarı sunuyor.

Pera Müzesi Oryantalist Fotoğraf Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturuyor. Kesişen Dünyalar: Elçiler ve RessamlarSerginin yer aldığı salonda gerçekleştirilecek olan “Pera’da Yeni Yıl” konseri, müzenin tarihi ve büyülü atmosferinde izleyicileri renkli bir müzik yolculuğuna çıkaracak.

Haliç Pirinç

Begüm Gökmen (Korna)

Julian Lupu (Trompet)

Renato Lupu (Trompet)

Sinan Şirin (Tuba)

Emre Berbergil (Trombon)

Konser biletleri Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan satın alınabilir. Pera Müzesi Dostları %50 indirim kazanıyor. Yerler sonlu ve numarasızdır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu