Teknoloji

Oyuncular Oyunda Kadın Karakterden Rahatsız Olan Kişiyi Patlattı

Yıl 2023 ve 21. yüzyıldayız ama evet kadınların bilinen oyunlara katılımı bazıları için büyük bir sorun – bilinmeyen bir nedenden dolayı! Twitter’da oyuncular, oyunlardaki kadın karakterlerin siyasi çıkarlar için var olduğunu iddia eden bir kullanıcı için kısa bir eğitim düzenledi.

Eğlenmek için oynadığımız oyunları bile en temel haliyle kendi oyunları gibi gören bireylere maalesef karşılaşmışsınızdır.

Oyunu takım arkadaşlarına karşı zulme dönüştüren zehirli oyunculardan, hile yapanlara, oyunların yalnızca belirli bir kitle ve grup için yapıldığını onurlu bir şekilde savunanlara kadar ihtiyacınız olan her şey var…

Kadınları sırf kadın oldukları için politik figür olarak gören bu kullanıcı da yukarıda bahsettiğimiz son grup arasında yer alıyor.

Oyun şirketlerinin ‘SJW’lere hitap etmek’, kendi deyimiyle ‘siyasi kazanç’ amacıyla üretimlerine kadın karakterler eklediğini düşünen bu kullanıcıya, Twitter oyuncuları da temel eğitim gibi küçük bir ders vermek için kolları sıvadı. Söz konusu oyun ve karakter, Assassin’s Creed serisinin geliştirme aşamasındaki oyunu Codename Red’dir.

Öncelikle bizden başlayalım, oyun dünyasında kadın karakter denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Lara Croft’u tanımamak elde değil.

Lara 1996 yılında oyun dünyasına ilk adım attığında bile kendisinden çok daha yaşlı kadın karakterleri sahnede görmek mümkündü. 1981 yılından beri oyun geliştiricilerinin amacının politik doğruluk olup olmadığını bilmiyoruz ama bu tam olarak oyun dünyasının ilk kadın karakteri Uğur Böceği ile tanıştığımız tarihtir.

Twitter topluluğu, oyunda kadın karakterleri görmeye tahammül edemeyen bu oyuncuyu eğitmeye kararlıydı.

?

?

Henüz yeteneklerini görmediğimiz sanal bir kadın karakter “büyük oyunun” bir parçası olabilir, dikkatli olun!

Tamamen?

Bu tartışma hakkında ne düşünüyorsunuz?

80’li yıllardan bu yana oyun dünyasında öne çıkan kadın karakterler “siyasi çıkar” amacıyla oyunlara sokuluyor olabilir mi?

Hadi bakalım…

Yorumlarda tartışalım!

haber-dosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu