Haber

İşten çıkarılan işçiler Soyer’i protesto etti: ‘Arkanızdayız, sözünüzü tutmanızı bekliyoruz’

İZMİR –İZBB’de taşeron olarak çalıştırılan ve 31 Mayıs’ta işten atılan evde bakım çalışanları, işe iade sözlerinin tutulmaması üzerine başlattıkları direnişi sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bugün Fuar İzmir’de açılışı yapılan TTI İzmir Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi’ne giden işçiler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslendi.

Tunç Soyer’in konuşmasında durumu alkışlarla protesto eden heyet, sık sık “Sözünüzü tutmanızı bekliyoruz” ve “Tek başımıza, hep birlikte ya da hiç birimiz kurtuluş yok” sloganları attı. Çalışanlar ile özel güvenlik ve polis arasında periyodik olarak kısa süreli arbede yaşandı.

“SÖZLER TUTULMUYOR, KALACAĞIZ”

İşçiler, Fair İzmir önünde yaptıkları açıklamada, işbaşı yapana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek şunları kaydetti:

“31 hanede bakım işçisiyiz, Whatsapp açıklamasıyla işten çıkarıldık. Bu kişiler ortalama 1 yıldır işsiz. İşimizin başına dönmek istiyoruz verilen sözlerin hiçbiri tutulmuyor, oyalanıyoruz. kendi işimize dönelim izmir büyükşehir belediyesine 5 yılın emeğini verdik yere attılar ekmeğimizi topraktan alacağız sözlerinde duracaklar 5-10 diye bir şey yok 31 işçiyi bir anda işten çıkardınız. Hepimiz işimize dönene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bir yere gitmeyeceğiz. Siz neredeyseniz orada olacağız. Peşinizdeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu