Haber

Gazetede Yayımlandı! 20 Bin Dolar Oldu: 6 Ay Geçerli Olacak

Elektrikli araçların gümrük değeri belirlendi. Gözetim belgeleri 6 ay süreyle geçerli olacaktır. Bildirim 30 gün sonra yürürlüğe girecek.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Denetim Uygulamasına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre elektrikli araçlarda kullanılan redresörün birim gümrük değeri adet başına 20 bin dolar, invertörün birim gümrük değeri ise adet başına 1000 dolar oldu.

Söz konusu birim gümrük değerinin altındaki eşyaların ithalatı ancak İthalat Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek gözetim belgesi ile yapılabilecektir. Gücünüze kavuşacaksınız Opel

Gözetim belgesi taleplerine ilişkin başvurular, Ticaret Bakanlığı internet sitesinde “e-Hizmetler” ve “e-İşlemler” başlığı altında yer alan “İthalat Belge İşlemleri” bölümünde yer alan “E-İmza Uygulamalarına Giriş” bölümünde elektronik imza ile yapılacaktır. Gümrük Tek Pencere Sistemi kapsamındadır. Ayrıca e-Devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Olası sorunlar nedeniyle başvurunun elektronik ortamda yapılamaması durumunda başvurular fiziki olarak da yapılabilecektir. Denetim belgeleri 6 ay süreyle geçerli olacaktır. Bildiri 30 gün sonra yürürlüğe girecek.

habersemdinli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu